wtorek, 18 października 2016

Rodzaje certyfikatów SSL

Jeżeli rozpoczynasz swoją przygodę w świecie wirtualnym i skusiłeś się na otworzenie własnego sklepu internetowego lub jeżeli do tej pory sprzedawałeś swoje produkty wyłącznie stacjonarnie, a marzysz o rozszerzeniu oferty na skalę krajową/światową, powinieneś przeczytać ten artykuł.
Pamiętajmy, że nic nie psuje opinii o danym przedsiębiorstwie, jak jedna negatywna opinia. Nikt nie zapamięta nas za tysiąc dobrych, tylko za jedną złą. Dlatego też jeżeli Twoim celem jest profesjonalny, wiarygodny wizerunek, to koniecznie zastosuj się do naszych rad.
Posiadanie na witrynie certyfikatu SSL jest wymogiem zwłaszcza jeżeli będziemy przetwarzać dane osobowe, a w przypadku prowadzenia sklepu internetowego jest to nieuniknione. Dodatkowo certyfikat SSL gwarantuje bezpieczeństwo na każdej witrynie (nie tylko tej z grona sklepu online), a także wpływa na wyższą pozycję wyszukiwania naszej witryny.
Jak widać certyfikat SSL ma same zalety i z całą pewnością nie doszukamy się w nim wad. W zależności od rozmachu naszego przedsięwzięcia możemy zastosować jeden z trzech rodzajów certyfikatu SSL.
1. SSL DV – Domain Validation, czyli certyfikat walidujący domenę, czyli zabezpieczający przesyłanie danych w obszarze domeny i potwierdzający jej autentyczność. To doskonałe rozwiązanie dla małych sklepów internetowych, czy właścicieli for internetowych.
2. SSL OV – Organization Validation, czyli certyfikat potwierdzający autentyczność domeny i jej właściciela. To rozszerzony wariant certyfikatu SSL, który wykorzystujemy w przypadku serwisów z rozszerzonym formularzem rejestracji, czyli takim, który wymaga od użytkownika podania danych personalnych, a także adresu zamieszkania, numeru kontaktowego.
3. SSL EV – Extended Validation, czyli certyfikat SSL gwarantujący najwyższy prestiż. Tego rodzaju certyfikat potwierdza autentyczność domeny, danych właściciela i zmienia adres witryny w pasku adresu na kolor zielony. Wykorzystuje się go w głównej mierze z bankowości internetowej i systemach płatności online.
Mamy nadzieję, że większość z was – osób planujących swoją działalność w Internecie zdaje sobie sprawę z tego, że bez certyfikatu SSL będzie trudno zyskać zaufanie klientów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz